Ogólna charakterystyka

Prezentując Państwu Gminę Pilzno pragniemy zachęcić do odwiedzenia naszych pięknych terenów, poznania historii, a także do nawiązania kontaktów z mieszkańcami i przedsiębiorstwami.

Decydując się na choćby krótki pobyt na naszych malowniczych terenach, z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że gmina Pilzno to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu żywej wciąż kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców.

Jeżeli są Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą, chcą zwiedzić zabytki świadczące o historii tej ziemi – zapraszamy do Gminy Pilzno.

Naturalne środowisko, piękne krajobrazy, ciekawe szlaki turystyczne stwarzają warunki do wspaniałego wypoczynku i rekreacji w zielonym otoczeniu.

Zapraszamy do Pilzna, gwarantując miłe i serdeczne przyjęcie.