Badminton w pilźnieńskiej podstawówce

Badminton Pilzno

Dzięki zaangażowaniu oraz determinacji nauczycieli wychowania fizycznego oraz przychylności organu prowadzącego w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie zorganizowano zajęcia gry w badmintona.

- Burmistrz Ewa Gołębiowska z dużym zrozumieniem odniosła się do pomysłu nauczycieli, czego dowodem jest wsparcie finansowe, dzięki któremu namalowano siedem kortów. Szkoła otrzymała również pomoc od Podkarpackiego Związku Badmintona w postaci wyposażenia w siatki - mówi Magdalena Szczeklik, była reprezentantka kadry wojewódzkiej, zawodniczka, a obecnie trenerka, która prowadzi zajęcia z badmintona.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Biorą w nich udział uczniowie z klas IV – VIII. Dzieci poznają tajniki badmintona – zasady i przepisy oraz technikę i taktykę gry. Nabywają nowe umiejętności, doskonalą koordynację i motorykę, uczą się zdrowej rywalizacji i przestrzegania zasad ,,fair play”. Tematyka zajęć obejmuje m.in. naukę poruszania się po boisku, serwisu, wymiany podań, gry przy siatce, uderzeń bekhendowych oraz forhendowych.

Fot. Krzysztof Kosowski