Ukwiecony pociąg przed szkołą

Łęki Dolne

Przed budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Dolnych pojawił się nietypowy pociąg, wypełniony kwiatami. - Postanowiliśmy w tym roku troszkę upiększyć nasz plac, a przy okazji nauczyć dzieci dobrych zachowań ekologiczno – przyrodniczych. Wiązało się to z przygotowaniem miejsca do sadzenia kwiatków. Pomyśleliśmy, że dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie skrzynek i posadzenie w nich kwiatków. W trakcie realizacji pojawił się pomysł z wagonikami pomalowanymi na biało, parę drewnianych kółek , potem lokomotywa i… roślinek zaczęło przybywać - zdradza Bożena Kochanowska.

Do działania zachęcono także rodziców, którzy bardzo ochoczo odpowiedzieli na apel - dostarczali skrzynki, zakupili część ziemi i dużo kwiatów. Z każdym dniem kolejne klasy dołączały do kwiatowego pociągu. Uczniowie chętnie uzupełniali wagoniki ziemią, sami sadzili kwiaty.

- Zobowiązaliśmy się wspólnie dbać o nasze wagoniki – codziennie sprawdzamy, co nowego wyrosło, czy podlewanie wystarczające? Przy okazji udało nam się także zrealizować projekty dotyczące ekologii i ochrony środowiska  w trochę inny, ciekawszy sposób i myślę, że to też dobry moment na wyrabianie postawy współgospodarza dla naszych podopiecznych.  Dziękujemy wszystkim za wspaniałą współpracę ,a rodzicom za wszystkie sadzonki. Niech kwitną jak najdłużej, ku uciesze naszych dzieci. Podziękowania należą się Jerzemu Cichowskiemu za pomalowanie wszystkich skrzynek . Dziękujemy także Firmie Handlowo-Usługowej KZ Łęki Dolne - państwu Wandzie i  Zdzisławowi Kozioł - za wsparcie naszej akcji i przekazanie nieodpłatne materiałów służących w realizacji naszego zamierzenia - dodaje Bożena Kochanowska.