Afrykański pomór świń u dzików

Informacja

W związku ze stwierdzeniem ogniska choroby zakaźnej zwierząt podlegającej obowiązkowi zwalczania, tj. afrykańskiego pomoru świń u dwóch padłych dzików w powiecie mieleckim w miejscowości Przecław oraz wyznaczeniem strefy objętej zakażeniem obejmującej w swym zakresie miejscowości powiatu dębickiego (Pustków w gminie Dębica oraz Korzeniów, Nagoszyn, Bobrowa Wola, Mokre, Zasów w gminie Żyraków), Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dębicy przekazuje do wiadomości i stosowania, zgodnie z kompetencjami, treść obowiązującego Rozporządzenia nr 20/2021 Wojewody Podkarpackiego z dnia 4 czerwca 2021 r. w sprawie określenia strefy objętej zakażeniem w województwie podkarpackim w związku ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń u dzików.