Uczniowie z nagrodami Burmistrza

Stypendyści Pilzno

Oliwia Korda, Viktoria Socha oraz Tomasz Kozioł otrzymali nagrody Burmistrza Pilzna za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2020/2021. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzegocicach zostali uhonorowani podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pilźnie. W uroczystości wzięli udział rodzice, którym wręczono listy gratulacyjne.

- Jestem z nich dumna tym bardziej, ponieważ był to rok szczególny, nietypowy ze względu na pandemię i związaną z nią ograniczenia. Większość czasu uczniowie musieli spędzić w domu, przy komputerach podczas nauki zdalnej. Żeby osiągnąć sukces, zarówno uczniowie, jak i ich nauczyciele musieli poświęcić więcej czasu, aby efektywnie przygotować się do konkursów - podkreśliła Marta Gmiterek, dyrektor szkoły w Strzegocicach.

Viktoria Socha (kl. VIII) zajęła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu na 100 metrów. Oliwia Korda (kl. VII) została laureatką Konkursu Kuratoryjnego z biologii, natomiast Tomasz Kozioł (kl. VIII) był finalistą Konkursu Kuratoryjnego z matematyki. To najważniejsze sukcesy nagrodzonych uczniów, ale lista ich osiągnięć jest znacznie obszerniejsza. Stypendyści wyróżniają się również zaangażowaniem i aktywnością w życiu społeczności szkolnej.

W trakcie sesji przekazano również nagrody Burmistrza Pilzna dla Marty Dziadyk i Anny Krawiec, nauczycielki ze Strzegocic za osiągnięcia w pracy dydaktycznej.

- W imieniu pilźnieńskiego samorządu serdecznie dziękuję uczniom, że nas tak pięknie reprezentują, a także dziękuję nauczycielom, dyrektor oraz rodzicom, to był bardzo trudny czas, ale udowodniliście, że warto inwestować w edukację - powiedziała burmistrz Ewa Gołębiowska.

Fot. Krzysztof Kosowski