5 projektów w naszej gminie

Działaj Lokalnie 2021

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie”! Środki na realizację swoich projektów trafią do dziesięciu podmiotów z powiatu dębickiego, a w tym 5 z terenu naszej gminy.

Laureaci:

Grupa nieformalna „Młodzieżowa Rada Miejska w Pilźnie - MRM”, pod auspicjami Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej: Projekt: „#MRM aktywuj -enter!”

Stowarzyszenie na rzecz lokalnej społeczności „ParkoSzansa”: Projekt: „Zaczarowany las”

Koło Gospodyń Wiejskich w Zwierniku: Projekt: „Powrót do normalności po covid 19”

Koło Gospodyń Wiejskich w Strzegocicach: Projekt: „Dziadek z wnukiem dwa kamraty, odwiedzają swoje światy”

Ochotnicza Straż Pożarna w Zwierniku: Projekt: „Gotowi by nieść pomoc”

Ochotnicza Straż Pożarna w Straszęcinie: Projekt: „Młodzi, kompetentni, odważni - Liderzy OSP”

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie: Projekt: „Rozmrażamy społeczną energię”

Grupa nieformalna „Góra Możliwości”, pod auspicjami Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie: Projekt: „Alternatywny patriotyzm”

Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica : Projekt: „Młodzi dla Nagawczyny”

Grupa nieformalna „Nakręceni na ekologię”, pod auspicjami Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica: Projekt: „Bądź eko - twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska”

Zadowolenia z realizacji kolejnej edycji Programu „Działaj Lokalnie” w powiecie dębickim nie ukrywa prezes Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu, Zbigniew Nosal. Dzięki aktywności i zaangażowaniu Dębickiego Klubu Biznesu „Działaj Lokalnie” gości w naszym powiecie już od ponad dekady, zachęcając lokalne społeczności do działań na rzecz dobra wspólnego. Pokazuje też, że aktywność i chęć do działania mają sens i przynoszą namacalne efekty, ale nie tylko, bo budują i rozwijają tak ważny przecież w wymiarze lokalnym i szerszym, kapitał społeczny.

Więcej informacji o Programie „Działaj Lokalnie”, w tym edycji 2021, można znaleźć na stronie internetowej Dębickiego Klubu Biznesu: http://www.karierawdebicy.pl.

Dodatkowe informacje o „Działaj Lokalnie” również na: http://dzialajlokalnie.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami:
Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków
oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.