Konferencja naukowa w Domu Kultury - 2 października

Kultura Materialna Małych Miast

W sobotę, 2 października o godz. 10 w Domu Kultury w Pilźnie rozpocznie się konferencja naukowa "Kultura materialna małych miast". Spotkanie jest organizowane w ramach obchodów 667. rocznicy lokacji miasta Pilzna. Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Burmistrz Pilzna, Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego, Stowarzyszenie Collegium Suprasliense, Zakład Socjologii Wiedzy i Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku.

- Celem konferencji jest próba, uchwycenia w miarę wielu aspektów związanych z dorobkiem mieszkańców małych miast utrwalonych w najróżniejszych obszarach obecnych w zmaterializowanej formie w ich otoczeniu. Tenże dorobek jest wyrazem podejmowania działań związanych z wyzwaniami cywilizacyjnymi, podporządkowywania i zagospodarowywania środowiska, ułatwiania sobie codziennego funkcjonowania, uszlachetniania przestrzeni w jakiej żyją oraz powstały także przy innych okazjach - informują towarzyszenie Collegium Suprasliense oraz Zakład Socjologii Wiedzy i Edukacji Instytutu Socjologii UwB.

Pliki do pobrania: