Zaczarowany las w Parkoszu

Parkosz Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Na Rzecz Lokalnej Społeczności „ParkoSzansa” w miesiącach lipiec-październik 2021 r. realizowało projekt „Zaczarowany las”, którego głównym celem była integracja lokalnej społeczności i przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii covid-19.

Wspólna praca mieszkańców wsi Parkosz pozwoliła stworzyć miejsce, gdzie każdy może spędzić czas, odpocząć i dobrze się bawić. W zrealizowanych warsztatach i spotkaniach roboczych wzięły udział takie organizacje jak: Środowiskowy Dom Samopomocy w Parkoszu, Ochotnicza Straż Pożarna z Parkosza, Młodzieżowa Drużyna OSP z Parkosza, dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Dobrkowa, 77 Drużyna Czarne Orły z Parkosza, dzieci z Publicznego Przedszkola w Pilźnie oraz mieszkańcy Parkosza i gminy Pilzno.

W sumie w projekcie wzięło udział ok 150 osób, w tym dzieci, młodzież, osoby niepełnosprawne oraz dorośli i seniorzy. Nad przebiegiem warsztatów i zajęć pracowało bezpłatnie 7 wolontariuszy, którzy w swoją pracę włożyli wiele serca i czasu. Podczas kilku warsztatów ich uczestnicy poznali założenia SI oraz zasady stymulacji polisensorycznej, które można wykorzystać w życiu codziennym. Znajomość ćwiczeń usprawniających zmysły jest bardzo ważna zawłaszcza w pracy z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz seniorami. Przygotowane przez fizjoterapeutę ćwiczenia dały dużo radości wszystkim, którzy je wykonywali. Po każdych warsztatach pozostał materialny ślad w postaci atrakcji przestrzennych tj. piaskownica, ścieżka sensoryczna, hamaki, slalom ze świecących w nocy pni drzew oraz pomalowanych pni. Impreza kończąca i podsumowująca projekt była bogata w wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. Do dyspozycji uczestników projektu był dmuchaniec z piłeczkami, bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy z chustą Klanza, kiełbaski z grilla oraz napoje i słodkie ciasteczka.

Działaj Lokalnie