Zaproszenie na Orszak Trzech Króli

Orszak

6 stycznia 2022 r., w święto Objawienia Pańskiego - ulicami Dębicy przejdzie kolejny Orszak Trzech Króli. Tym razem barwne jasełka odbędą się pod hasłem: „Dzień dziś wesoły”.

Orszak o godz. 12.00 rozpocznie msza święta w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy. Po nabożeństwie Trzej Królowie poprowadzą mieszkańców do Świętej Rodziny ulicami: Chopina, Ks. Nosala i Jana III Sobieskiego, aż do Rynku.

Na uliczne jasełka zaprasza Starostwo Powiatowe w Dębicy. Organizację wydarzenia wspierają: Urząd Miejski, parafia pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.

* Zgodnie z § 26 ust. 10B Rozporządzenia Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. (Dz. U. z 2021 r., poz. 861 ze zm.) zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów mogą się odbywać w budynkach przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m pomiędzy uczestnikami i nie więcej niż 30% obłożenia budynku, a uczestnicy muszą realizować nakaz zakrywania ust i nosa. W przypadku zgromadzeń odbywających się na zewnątrz, uczestnicy powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie. Do ustanowionych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. 

Zdjęcia