Wiersze z przyrodą w tle

Przedszkolaki z całej naszej gminy przybyły do Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie, aby wziąć udział w konkursie recytatorskim pod hasłem „Wiersze z przyrodą w tle”. Tematyka konkursu związana była z uczestnictwem oddziału przedszkolnego oraz drugich klas PSP w Pilźnie w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Z ekologią na ty”.

Na powitanie przybyłych gości, dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenkę „Kochamy świat”. W konkursie wzięło udział dziewięcioro przedszkolaków z przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych: Nadia Marcinek - Publiczne Przedszkole – Łęki Górne, Emilia Gąsior - oddział przedszkolny – Jaworze Górne, Jakub Dąbrowski - Publiczne Przedszkole – Pilzno, Wiktoria Krogulska - Publiczne Przedszkole – Pilzno, Lena Kopacz - oddział przedszkolny – Dobrków, Aurelia Skopek - Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Pilzno, Emilia Samek - oddział przedszkolny – Pilzno, Antoni Sękowski - oddział przedszkolny – Machowa, Milena Wnęk - oddział przedszkolny – Lipiny.

Występy dzieci oceniała komisja konkursowa w składzie: Grażyna Dąbrowska z Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Pilźnie, Anna Kozioł-Gładka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pilźnie oraz Jolanta Wnęk – wicedyrektor PSP w Pilźnie.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników konkursu uczniowie klasy IIB i IID przedstawili krótką część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawców - Elżbiety Bary i Celiny Tragarz.

Potem nastąpił ten najważniejszy moment – ogłoszenie przez komisję wyników konkursu. Jego laureatami zostali:

1. miejsce – Aurelia Skopek

2. miejsce – Nadia Marcinek

3. miejsce – Milena Wnęk

Wyróżnienia otrzymały: Emilia Gąsior, Lena Kopacz oraz Emilia Samek. Zwycięzcy oraz wyróżnieni odebrali dyplomy oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.