Wyniki wyborów samorządowych

Wybory Samorządowe Pilzno

Tadeusz Pieczonka (KWW Przyszłość Gminy Pilzno) zwyciężył w I turze wyborów Burmistrza Pilzna, otrzymując 37,85% głosów. W drugiej turze Tadeusz Pieczonka zmierzy się z Ewą Gołębiowską (KWW Gminy Pilzno), która uzyskała 34,87% głosów. Z kolei na Albinę Marek oddano 27,27% głosów.
Szczegóły: https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/wbp/okregi/180306

W wyborach do Rady Miejskiej w Pilźnie zwyciężyli:

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Czyste powietrze

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

Uwaga na nierzetelnych wykonawców

Mały wielki artysta

Powitanie słońca. Żurawie

Uczeń klasy Vd Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie Jakub Soprych wziął udział w konkursie plastycznym pt. „Spotkania ze sztuką” organizowanym przez fundację PGE. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego dowolną techniką. Jakub wybrał obraz „Powitanie słońca. Żurawie”. Jego praca okazała się zwycięska i tym samym Kuba wygrał wycieczkę dla całej klasy na lekcję muzealną w Muzeum Narodowym w Lublinie oraz koszulki.

Dobrków sadzi lasy

25 marca uczniowie 7 klasy Szkoły Podstawowej w Dobrkowie uczestniczyli w dorocznej akcji ekologicznej "Dobrków sadzi lasy". W ramach wydarzenia zasadzono kilkaset drzew na szczycie Góry Maga, w lasach  na pograniczu Dobrkowa, Gołęczyny i Podgrodzia. Całość wydarzenia,  zapewniając odpowiedni sprzęt i logistykę zorganizował miejscowy nauczyciel Janusz Dzik. Po uczynieniu tego jakże znamienitego kroku, mającego na celu odbudowę naturalnego ekosystemu oraz zwiększania obszarów zalesionych w naszym regionie odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku.

Pilźnieńskie e-kartki na święta

e-kartki Pilzno

Wyślij wielkanocną e-kartkę z akcentem pilźnieńskim! Na święta przygotowaliśmy sześć wzorów do pobrania za darmo. Wystarczy otworzyć interesującą nas grafikę i kliknąć na niej prawym przyciskiem myszki, na następnie wybrać opcję "zapisz obraz jako..." - w przypadku smartfonów po otwarciu grafiki należy przez chwilę przytrzymać na niej palec, a następnie wybrać opcję "pobierz obraz". Zachęcamy do dzielenia się życzeniami przy użyciu naszych wirtualnych kartek. Można korzystać z nich do woli - w mediach społecznościowych, popularnych komunikatorach, mms-ach czy e-mailach.