Poznają Polskę

Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz logo programu Poznaj Polskę

Szkoła Podstawowa w Łękach Dolnych przy współpracy z samorządem gminy Pilzno oraz MZEASiP zorganizowała wycieczki dofinansowane z programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Łękach Dolnych w październiku pojechali na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Szkoła złożyła do organu prowadzącego stosowny wniosek w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę” i po otrzymaniu przez Gminę Pilzno dotacji w kwocie 10000 zł zrealizowano wyczekiwaną przez uczniów wycieczkę.

We Wrocławiu uczniowie podziwiali starówkę, ratusz, piękne wrocławskie kamienice m.in. pod Błękitnym Słońcem, Jasia i Małgosię. Szukali też krasnoludków, które są symbolem miasta. Zwiedzili Ostrów Tumski, byli w Parku Szczytnickiego. Atrakcją dla uczniów było także zwiedzanie Centrum Hydropolis, Panorama Racławicka oraz pobyt w Ogrodzie Botanicznym.

W ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Łękach Dolnych wraz z opiekunami, 12 października pojechali na wycieczkę do Bochni, gdzie poznali historię powstania kopalni. Na głębokości 250 m wędrowali podziemnymi korytarzami, jechali podziemną kolejką oraz przepłynęli łodzią zalaną solankową komorę. W królewskim mieście – Krakowie, uczniowie zwiedzili Rynek Główny oraz podziwiali ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Łączny koszt tej szkolnej wycieczki to 5000 zł, a dofinansowanie z ministerialnego programu wyniosło 4000 zł.