Najpiękniejsze stoisko Równych Babek

KGW Równe Babki Łęki Górne

Kiermasz Wielkanocny rozpoczął się zgodnie z planem na pilźnieńskim rynku, niestety w miarę upływu czasu pogoda znacznie się pogorszyła i wydarzenie zostało przerwane. Ciąg dalszy kiermaszu przewidziano w niedzielę w godz. 9-12. Warto skorzystać z zaproszenia, ponieważ stoiska imponowały rękodziełem, ozdobami i specjałami wielkanocnymi. Organizatorom poszczególnych stoisk należą się gorące podziękowania za zaangażowanie. Dodajmy, że w konkursie na najpiękniejsze stoisko zwyciężyło KGW "Równe Babki" z Łęk Górnych. Pozostałe koła i stowarzyszenia proszone są o odbiór nagród za udział w konkursie w Urzędzie Miejskim w Pilźnie.

- Serdecznie dziękujemy firmie Junior za króliczka Binga, który urozmaicił kiermasz oraz harcerzom za przeprowadzenie kwesty w ramach akcji "Kobietom w Czernihowie" - udało się zebrać 164 zł. W trakcie kiermaszu można było spróbować ukraińskich przysmaków przygotowanych przez panie, które przebywają na terenie gminy - mówi Jadwiga Papiernik z Urzędu Miejskiego w Pilźnie.

Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty wielkanocne Muzeum Regionalnego w Pilźnie przeprowadzone w siedzibie Hetmana.