Apel w związku z sytuacją epidemiologiczną

Urząd Miejski w Pilźnie

Szanowni Mieszkańcy, w ostatnich tygodniach obserwujemy systematyczne i znaczne pogorszenie sytuacji epidemiologicznej zarówno w województwie, jak i powiecie. Codziennie wzrasta liczba zakażonych, którzy wymagają hospitalizacji, dlatego prosimy o stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

Większość spraw urzędowych można załatwić wygodnie, bez wychodzenia z domu za pośrednictwem internetu bądź drogą telefonicznie. Zachęcamy również do korzystania z bankowości elektronicznej. Natomiast w przypadku spraw, których z różnych względów nie można załatwić zdalnie, prosimy, by do Urzędu Miejskiego przychodzić bez osób towarzyszących, dzieci, wnucząt etc. W ten sposób unikniemy tłoku na korytarzach oraz w pokojach urzędu.

W dużej mierze, to od naszej samodyscypliny zależy utrzymanie epidemii pod taką kontrolą, aby w szpitalach każdy chory otrzymał natychmiastową pomoc. Nie bagatelizujmy zagrożenia – dbajmy o bezpieczeństwo własne, jak i innych.