Konsul Generalny USA w Krakowie z sentymentalną wizytą

Patrick T. Slowinski

Z wielką dumą i radością gościliśmy w naszym mieście oraz gminie Patricka T. Slowinskiego, Konsula Generalnego USA w Krakowie, który odwiedził nas wraz z córką Dariną oraz pracownikami konsulatu. Konsul Generalny Patrick T. Slowinski odbył sentymentalną podróż, ponieważ w Łękach Dolnych urodził się jego dziadek. Wizyta rozpoczęła się od Urzędu Miejskiego w Pilźnie, gdzie burmistrz Ewa Gołębiowska przekazała w podarunku pilźnieńską akwarelę.

Nasz gość z wielkim zainteresowaniem zwiedził zbiory Muzeum Regionalne w Pilźnie. Kolejnym punktem wizyty Konsula Generalnego USA w Krakowie były oczywiście Łęki Dolne, gdzie miejscowa społeczność szkolna powitała Patricka T. Slowinskiego okolicznościowym programem artystycznym. Konsul odwiedził również zabytkowy kościół św. Bartłomieja Apostoła w Łękach Górnych, gdzie zostali ochrzczeni przodkowie Patricka T. Slowinskiego. Na zakończenie wizyty, konsula z polską gościnnością przyjęto w remizie OSP w Łękach Dolnych.

- Cieszę się, że miałem okazję odwiedzić miejsce, gdzie wiele lat temu urodził się mój dziadek. Reprezentuję Stany Zjednoczone, ale Polska zawsze była w moim sercu - powiedział Patrick T. Slowinski.