Aktualności

Autobus dla ŚDS-u

ŚDS w Parkoszu

Środowiskowy Dom Samopomocy w Parkoszu działa prężnie i systematycznie się rozwija, w związku z czym rosną również potrzeby placówki. Podopieczni ośrodka często uczestniczą w różnego rodzaju wyjazdach, a już wkrótce podróże będą odbywać się w komfortowych warunkach, ponieważ Wojewoda Podkarpacki przychylił się do wniosku Burmistrz Pilzna w sprawie dotacji na zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd będzie kosztował ok. 183 tys. zł, z czego dotacja od Wojewody wynosi ponad 60 tys. zł, ok. 105 tys. zł przeznacza PFRON, natomiast resztę pokrywają środki z budżetu gminy Pilzno.`

Środowiskowy Dom Samopomocy w Parkoszu to ośrodek wsparcia dziennego, której podopieczni uczą się przygotowania do życia, poprzez udział w różnych zajęciach i treningach, dzięki czemu miło spędzają czas, a przy okazji zdobywają umiejętności przydatne na co dzień.

Fot. ŚDS w Parkoszu

Kajakiem przez powiat dębicki

Kajakiem przez powiat dębicki

Do 4 sierpnia 2021 r. Stowarzyszenie Spiders w Dębicy przyjmuje zgłoszenia do udziału w spływie „Kajakiem przez powiat dębicki”. Organizację wydarzenia wspiera Powiat Dębicki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, uczestnicy muszą jednak posiadać własny sprzęt kajakowy. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem adresu mailowego: spidersdebica@gmail.com. 

Spływ odbędzie się 8 sierpnia 2021 r. (niedziela). Program imprezy:  
- 7:30 - weryfikacja zgłoszonych uczestników, 
- 8:00 - uroczyste otwarcie imprezy, 
- 8:10 - instruktarz dla uczestników spływu, 
- 8:15 - start spływu na trasie Pilzno – Dębica, 
- 11:00 - 12:00 - przerwa regeneracyjna przy tamie w Dębicy, 
- 12:00 - dalsza część spływu na trasie Dębica – Pustków,
- 15:30 - zakończenie imprezy, wręczenie statuetek zwycięzcom.

Zdjęcia

Rajd kręty i techniczny

Rajd Stomil

Automobilklub STOMIL w Dębicy w dniu 25 lipca zorganizował zawody Super Sprint + Stomil o Puchar Burmistrza Miasta Pilzna. Zawody odbywały się w nowej formule zgodnie z regulaminem Super Sprintów +, czyli dłuższe odcinki (4km) oraz wyższe wymagania dot. bezpieczeństwa zawodników. - Dzięki uprzejmości burmistrz Pilzna Ewy Gołębiowskiej mieliśmy do dyspozycji odcinek Gołęczyna - Maga, bardzo kręty i techniczny o zmiennej charakterystyce. Na starcie imprezy zameldowało się 22 załogi, a przy trasie wielu kibiców - podkreślają organizatorzy.

W poszczególnych klasach zwyciężyli:
Gość
1. Łukasz Bobowski / Jakub Okoński - Honda Civic Type-R
2. Jerzy Niemiec / Tomasz Saganowski - Honda Civic
3. Dominik Momola / Dariusz Panek - Fiat Cinquecento
K1
1. Andrzej Dykas / Marek Czarnota - Subaru Impreza STI
K2
1. Dominik Przywara / Jakub Kubat - Renault Clio Sport
2. Marek Rzepka / Łukasz Bieleń - Renault Clio Sport
3. Adam Florkiewicz / Albert Florkiewicz - Honda Civic
K3
1. Piotr Pastuła / Mateusz Czekaj - Honda Civic
2. Andrzej Budzyński / Mariusz Solecki - Honda Civic
3. Marcin Bulzak / Patryk Zapiór - Citroen Saxo
K4
1. Dawid Kalisz / Piotr Szudy - Fiat Seicento
2. Jakub Niemiec / Mateusz Bodniak - Fiat Seicento
3. Tomasz Biały / Marcin Opora - Fiat Seicento

Galeria zdjęć Tadeusza Kielara: https://ibb.co/album/w7yzxg

Źródło: http://www.akstomil.pl/news.php?id=647

Bezpłatne szkolenie dla rolników

Szkolenie Pilzno

Zarząd Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza producentów rolnych, rolników, hodowców, ogrodników oraz sadowników do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu o tematyce: „Sprzedaż bezpośrednia władnych produktów.”

 

PILZNO – Dom Kultury w Pilźnie

6 sierpnia (piątek) 2021 r. w godz. 8:30 – 15:00

 

Szkolenie będzie przeprowadzone w formie wykładu oraz warsztatów.

 

Moduł I – 3 godz.
Aspekty prawno-podatkowe sprzeda
ży własnych produktów.

Moduł II – 3 godz.
Dobre praktyki i zagadnienia praktyczne

 

W ramach szkolenia przewidziany jest serwis kawowy oraz gorące danie obiadowe.

 

Rolnicy biorący udział w szkoleniu będą mieli prawo uczestniczyć w TARGU REGIONALNYM w Tarnowie w dniu 19 września 2021 r., na którym zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu z zakresu wiedzy zdobytej na szkoleniu. Pula nagród finansowych w konkursie to 10 tys. zł.

 

Liczba miejsc ograniczona! Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa, następnie wypełnij i prześlij kompletną kartę zgłoszeniową!

Informacje i zapisy:

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
WSZECHNICA EDUKACYJNA
Tel. 14 623 55 12
e-mail: wszechnica@tarr.tarnow.pl

 

 

Pliki do pobrania:
Zdjęcia

Nowe boiska w Łękach Dolnych i Łękach Górnych

Boiska w Łękach Dolnych i Łękach Górnych

Gmina Pilzno z programu "Sportowa Polska - edycja 2021" pozyskała w sumie ponad 700 tys. zł dofinansowania na budowę boisk przy szkołach podstawowych w Łękach Dolnych oraz w Łękach Górnych. W Łękach Dolnych powstanie obiekt o nawierzchni trawiastej z oświetleniem etc. Natomiast Łęki Górne zyskają wielofunkcyjne boisko sportowe do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Zgodnie z wytycznymi programu powstałe obiekty sportowe będą ogólnodostępne.

Dotacje pokrywają po 50% kosztów realizacji inwestycji. Pozostałą część pokrywa gmina.

Zjazd KGW z nagrodami

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego

Podczas XI Powiatowego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego, mieszkanki naszej gminy Janina Furman i Alicja Smołucha otrzymały statuetki „Zasłużona Matka” z wyrazami wdzięczności za wyjątkową siłę, wsparcie, wyrozumiałość, bezwarunkową miłość, matczyną czułość i troskę. Z kolei Anna Głogowska została wyróżniona statuetką „Zasłużona za upowszechnianie kultury oraz tradycji polskiej wsi” w uznaniu ich działalności na rzecz pielęgnowania folkloru i kultury ludowej.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się mszą św. w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie, skąd uczestnicy nabożeństwa przemaszerowali w barwnym pochodzie do miejscowej szkoły, by celebrować dalszą część uroczystości. Czytaj więcej na stronie: https://powiatdebicki.pl/zjazd-kol-gospodyn-wiejskich-powiatu-debickiego-pelen-nagrod-i-wyroznien,art-2207

Ekologicznie i atrakcyjnie

Festyn ekologiczny w Dobrkowie

Stowarzyszenie Zawisłocze Pilźnieńskie udowodniło, że ekologię można promować przystępnie i atrakcyjnie. W Dobrkowie odbył się festyn "Życie na ziemi przedłużamy - ekologię wprowadzamy". Wydarzeniu towarzyszyły m.in. walki rycerskie, konkursy i zabawy, występy kapel, a uczestnicy imprezy wręcz oblegali stoiska ze swojską żywnością.

Galeria zdjęć: http://www.pilzno.um.gov.pl/node/369

Nowe KGW zorganizowało piknik

Bielowy

Nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich Bielowianie przy wsparciu miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowało piknik pełen atrakcji. Uczestnicy wydarzenia mogli przejechać się wozem strażackim, wziąć udział w pokazach strażackich. Nie zabrakło również animacji dla dzieci i dmuchanych zjeżdżalni. - Impreza była świetną okazja do spotkania oraz integracji lokalnej społeczności - podkreślają organizatorzy.

Trwa loteria dla zaszczepionych

Szczepimy się

Od 1 lipca można przyjąć druga dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie szczepień. Ruszyła również loteria z nagrodami dla osób w pełni zaszczepionych. Zarejestruj się i wygraj nawet milion złotych. Aby zmienić termin szczepienia lub zapisać swój udział w loterii, wystarczy zadzwonić na bezpłatną infolinię 989 albo zalogować się na swój profil na www.pacjent.gov.pl.

Osoby zaszczepione jedną dawką Johnson&Johnson lub dwiema dawkami szczepionek firm Astra Zeneka, Moderna lub Pfizer mogą rejestrować się w narodowej loterii. Wystarczy mieć ukończone 18. rok życia. Zarejestruj się, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 lub logując się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta przez stronę www.pacjent.gov.pl. Wyraź zgodę i weź udział w loterii, która potrwa do 30 września 2021 r.

Każdy w pełni zaszczepiony ma cztery szanse na nagrody: jedną nagrodę natychmiastową, jedną  nagrodę tygodniową, jedną nagrodę miesięczną oraz jedną nagrodę finałową.

  • Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania nagrody pieniężne o wartości 200 zł lub 500zł,
  • Nagrody tygodniowe – to nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne,
  • Nagrody miesięczne – pieniężne w wysokości 100 tys. złotych oraz samochody osobowe,
  • Nagrody finałowe – losowanie 6 października – dwa razy po 1 mln złotych oraz dwa samochody osobowe.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące loterii, nagród, regulaminu oraz terminów losowań dostępne są na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Konkursy samorządowe – miliony dla gmin

Przypominamy, że trwają konkursy dla samorządów. Samorządowcy zostali zobowiązani do kontaktu ze wszystkimi niezaszczepionymi mieszkańcami powyżej 60. roku życia. Cały czas trwają konkury, w których gminy mogą wygrać nawet 2 miliony złotych. Na stronie gov.pl/szczepienia-gmin jest prowadzony ranking online. Wystarczy przekroczyć próg 67 proc. zaszczepionych mieszkańców, by wygrać pierwsze nagrody.

Odporna firma to zdrowa firma

Do dziś zgłosiło się już 780 firm w całej Polsce. To 900 tys. zgłoszonych pracowników, którzy są chętni przyjąć szczepienie przeciw COVID-19 w swoim zakładzie pracy. Od połowy czerwca nie ma już ograniczeń przy zgłoszeniach dla firm. Jest to bardzo elastyczny system. Zakłady pracy mogą zgłaszać się w trzech prostych krokach:

  • wypełniając formularz na gov.pl/szczepimysie,
  • wybierając punkt szczepień, który zrealizuje szczepienie,
  • zgłosić miejsce, w którym będą wykonywane szczepienia.

Pracodawca może zapisać dowolną liczbę pracowników lub ich członków rodzin.

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/ruszyla-mozliwosc-szczepienia-druga-dawka-w-dowolnym-punkcie-oraz-loteria-dla-zaszczepionych

Repertuar kina w plenerze

kino w plenerze Pilzno

Poznaliśmy repertuar kina w plenerze w parku przy "Sokole". Filmy zostały wybrane w głosowaniu mieszkańców. Na "Mamma Mia" oddano 38% głosów, na "Dziewczynę z pociągu 26% głosów, a na "Madagaskar" 24% głosów.

"Mamma Mia!": Niezależna i pełna temperamentu Donna (Meryl Streep) prowadzi mały hotel na idyllicznej greckiej wyspie. Kobieta samotnie wychowuje córkę Sophie (Amanda Seyfried). Dziewczyna jest szczęśliwie zakochana i zamierza wziąć ślub. Donna postanawia zorganizować tę ważną uroczystość wraz ze swymi dwiema wiernymi przyjaciółkami, z którymi tworzyła kiedyś zespół Donna i Dynamitki. "Mamma Mia!" to wspaniała okazja, by na nowo zakochać się w wielkich przebojach ABBY: "Dancing Queen", "S.O.S.", "Money, Money, Money" i "Take a Chance on Me". Przygotujcie się na ponad dwie godziny wzruszeń i niesamowitych wrażeń w towarzystwie największych gwiazd kina.

"Dziewczyna z pociągu": Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

"Madagaskar": Opowieść o lwie, zebrze, żyrafie i hipopotamie, którzy uwolnieni zostają z klatek w ZOO i odesłani statkiem do swoich rodzinnych krajów. Statek, którym płyną zwierzaki, tonie i cała czwórka ląduje na Madagaskarze

Zdjęcia