Jesteś eko, czyli jesteś wielki

Działaj Lokalnie Strzegocice

Lipcowe popołudnie, słoneczna pogoda, powiew chłodnej bryzy od zalewu, bliskość przyrody, doborowe towarzystwo to klimat warsztatów zorganizowanych przez Koło Gospodyń Energicznych w Strzegocicach. Zostały one przeprowadzone w ramach programu „Działaj lokalnie” podczas realizacji projektu pod hasłem „Jesteś eko – jesteś wielki!”.

Gośćmi specjalnymi była brać harcerska 1 Pilzneńskiego Szczepu Harcerskiego, Zielony Płomień ''. Podczas spotkania happeningowego realizowane było hasło ,,Szumi dokoła staw''. Zachęcano do kontaktu z naturą, spędzania w jej obecności jak najwięcej wolnego czasu, zapoznania się z florą i fauną , która gości na terenie przystawowym. Uczestnicy spotkania starali się zachować te chwilę w postaci florystycznych okazów (rumianek, wrotycz, tatarak, turzyca, krwawnik, chaber itp.) zerwanych wspólnie do pamiątkowego zielnika. Kwiaty i zioła posłużyły także do uplecenia cudnych wianków w rustykalnym stylu.

Zapewnione zostały atrakcje dla dzieci w formie kącika artysty typu: kolorowanki, tatuaże, układanie puzzli, koralikowa biżuteria, wykonanie odznaki ,,Przyjaciel przyrody''. Warsztatową biesiadę ubogacił wspólny śpiew przy akompaniamencie harcerskiej gitary, pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Po pożegnaniu w harcerskim kręgu wszyscy zabrali do domów miłe wspomnienia z ekologicznej przygody, którą umożliwił program „Działaj lokalnie”.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa.