Włóczykije przeżyli wiele przygód

Harcerze Pilzno

Pilzneńscy „Włóczykije”, czyli harcerze z 77 Drużyny Harcerskiej “Czarne Orły” i 11 Pilzneńskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Pocisk" wzięli udział w zlocie harcerskim w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego „Ramię w ramię”. Podczas pięciodniowego pobytu w Warszawie w trakcie spotkania z historią wiele się nauczyli oraz przeżyli wiele przygód.

Pierwszego dnia uczestniczyli w uroczystym apelu otwierającym zlot harcerski w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego, PRZY-TARGU Harcerskim, czyli grze warsztatowej oraz ognisku.

Drugiego dnia wzięli udział w spotkaniu Powstańców Warszawskich z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą i Prezydentem m.st. Warszawy Rafałem Trzaskowskim, gdzie mieli okazję porozmawiać z Powstańcami Warszawskimi. Po południu rozwijali swoją kreatywność w warsztatach artystyczno – harcerskich, budowali latawce, pletli wianki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie na wodzie.

W trzecim dniu uczestniczyli w  Harcerskiej grze miejskiej „Jestem jak Ty” – była to gra śladami batalionu Zośka. Ścieżka kończyła się na kwaterze Batalionu Zośka na Powązkach Wojskowych w Warszawie, gdzie nasi harcerze mieli służbę.

Czwartego dnia wzięli udział w spotkaniu warsztatowym „Wielkie sprawy, zwykli ludzie czy zwykłe sprawy, wielcy ludzie?, było to spotkanie  z potomkami Powstańców Warszawskich. Po południu wzięli udział w akcji społecznej, która odbywała się w 360 miejscach pamięci Powstania Warszawskiego pod hasłem „Wolność Łączy” oraz służbie o godzinie W. Natomiast wieczorem wraz z mieszkańcami Warszawy uczestniczyli w Śpiewankach „Warszawiacy śpiewają (Nie)zakazane piosenki”.

Piątego dnia, po wykwaterowaniu z bazy zlotu zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyli w dalszą drogę. „Włóczykije” postanowili  poznać historię i zabytki w Trójmieście oraz środowisko przyrodnicze Morza Bałtyckiego.
 

Zdjęcia