Konsultacje projektu uchwały

OGŁOSZENIE

Burmistrz Pilzna ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Miejskiej w Pilźnie w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy Gminy Pilzno z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022” i zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach w celu poznania opinii organizacji, w odniesieniu do projektu przedmiotowej uchwały.

Nabór wniosków o wsparcie dla dzieci i wnuków z rodzin byłych pracowników PGR

W związku z ogłoszeniem przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa  naboru wniosków o wsparcie dla dzieci i wnuków z rodzin byłych pracowników PGR - wsparcie ma na celu przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu uczniów z tych rodzin - Gmina Pilzno informuje, że w ramach projektu możliwe jest sfinansowanie zakupu sprzętu komputerowego. Na każdy komputer stacjonarny lub laptop można wydatkować maksymalnie do 3,5 tys. złotych oraz tablet do 1,5 tys. złotych.

Zgłoś stoisko na kiermasz

Kiermasz bożonarodzeniowy

Gmina Pilzno wraz z Domem Kultury w Pilźnie oraz OSP Parkosz sekcja "Koszyczek" zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się 18 grudnia na pilźnieńskim rynku.

Zgłoszenia stoisk są przyjmowane do 10 grudnia pod nr tel. 14 680 77 39 lub adresem e-mail: promocja@gminapilzno.pl.

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

Lis

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach 5- 14 listopada 2021 r. wiosennej akcji doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego. Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Program uodparniania lisów polega na wieloletnim, cyklicznym (wiosna jesień) wykładaniu szczepionki.

Burmistrz i młodzi radni w Tuchowie

Ornament

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Pilźnie oraz burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska odwiedzili Tuchów, aby w tamtejszym Domu Kultury uczestniczyć w konferencji podsumowującej projekt "Involved Youth" Fundacji Ornament. Spotkanie odbyło się pod hasłem: partycypacja młodzieży w sprawach lokalnych - dobre praktyki".